Нажимая на кнопку "Задать вопрос", я даю согласие на обработку персональных данных

Задать вопрос
Задать вопрос
 • скласти казку про осинь

  • 06 November 2013
  • Ответ оставил: LoloшkaxD


  Холодною весною, коли в травні в підмосковних лісах температура опускається до мінус п'яти градусів, дозріває рідкісний урожай насіння осики. На маткових деревах листя буває не видно, тільки одні рогаті сережки важко звисають з усіх гілок. Виявляється, у таку холодну погоду не виводяться гусениці лісовий метелики моль-жаби.

  А ось якщо весна стоїть тепла, то гусениці моль-жаби, вылупившись з дрібних червонуватих яєчок ще на початку травня, вгризаються в плодові коробочки, складові сережки осики, і начисто пожирають крихітні насіння. А по землі розноситься потім безплідний сірий пух.
  Але в погану весну осиковий пух виявляється неопустошенным, плідним, і на початку літа на всі боки летять у величезних кількостях повноцінні малюсінькі насіння.
  Трава при цьому покривається пухом, стає білої, наче в червні сніг випав. Лише де-не-де стирчать з-під пуху жовті кульбабки, так ніжно голубішають проліски. Все інше колом буває покрите насінням. Адже одне осикове дерево здатне дати 50 млн. штук насіння.

  Важко навіть уявити собі, скільки ж з усього осичняків найдрібніших парашютиков розносять по лісі коробочки з зародками, здатними дати життя новому прекрасного дерева!

  Осика відноситься до роду тополь, до одного з ста його видів. Це дерево морозостійка, невибаглива, пристосувалися рости і розвиватися на підзолистих, кислих ґрунтах. Його деревина - найкраща за якістю.
  Учень професора Миколи Степановича Нестерова, академік Олександр Сергійович Яблоков, багато років вивчав осику, наполегливо повторював слова вчителя: «Про се дереві хто як думає, але я даю йому перед багатьма іншими і дуже багато в чому перевага».

  Є в російських лісах прекрасні глухі осичняки. Варто зайти туди, як під одним деревом знайдеш відразу кілька красноголовців, а якщо підсядеш на пеньок, то застигнеш надовго. Дивишся на осикові листя, слухаєш їх шелест, який анітрохи не заважає, а, навпаки, заспокоює.

  • НЕ НАШЛИ ОТВЕТ?
  Если вас не устраивает ответ или его нет, то попробуйте воспользоваться поиском на сайте и найти похожие ответы по предмету школьной программы: українська мова.
  На сегодняшний день (29.09.2022) наш сайт содержит 117845 вопросов, по теме: українська мова. Возможно среди них вы найдете подходящий ответ на свой вопрос.
 • Нажимая на кнопку "Ответить на вопрос", я даю согласие на обработку персональных данных

  Ответить на вопрос

Последние опубликованные вопросы

Знайдіть в Інтернеті промови ораторів Давньої Греції або Давнього Риму. Прочитайте одну із них і запишіть, чим відрізняються такі тексти від сучасних. напишіть правильно словосполучення:кошторис по філії Ощадбанку,курси по вивчанню бухгалтерського обліку,інструктор по плаванню,не по душі,з 15 по 25 грудня,по Вашому проханню,працювати по контракту... Срочноооо!! Підберіть до іншомовних слів слова сучасної української мови : реставрація Допоможіть написати!Провідміняйте числівник з іменником: двадцять п’ять тисяч шістсот дев’яносто сім студентів. Розставляючи розділові знаки. Синтаксичний розбір речення. Повсюди виблискуючи білим оперненням крил низько над прибоєм висіли гамірні чайки.​ чому лише літературна мова виконує функції державної​ Скалідіть слова за схемою префікс префікс корінь і закінчення! Будь ласка! 3редагуйте- речення, що- можуть бути- використані під- час формулювання мети резюме 2) Заснувати мережу фітнес-клубів по заняттях pізними видами спорту3) Отримати посадудиректора реабіліташіiнoго ц... Скласти речення із словосполученням , листування з товаришем Аеродром доберіть до нього синонім із запропонованих слів: космодром, летовище, іподром.запишіть складне речення з словами нюанс і ательє1 складне реченняпожалуйста очень надо​ Номер 1Доберіть синоніми й антоніми до виділеного слова.Цю сорочку мені вишила материнська ЛАСКАВА рука. Номер 2 Складіть два речення зі словом гарячий т...
*{ message }*