• 02 May 2011
  • Обществознание
  • Автор: svsheva

  Твір-мініатюра

  Ти знаеш що ти людина...

  Плиз оч надо

  • 02 May 2011
  • Ответ оставил: Zaxarik02

  Людина» — багатозначне слово. Воно позначає одну з істот на землі і водночас має піднесене значення всього загалу якостей і почуттів, які повинна мати в собі ця істота. У такому випадку де слово пишуть з великої букви — Людина...
  Що ж потрібно кожному з нас для того, щоб іменуватися Людиною? Одні скажуть — бути порядним і добрим, інші — мати купу грошей, треті дадуть відповідь: «Що потрібно? Нічого! Я маю руки, пересуваюся на двох ногах, значить, я і так людина. А з великої букви чи з малої — неважливо. Яка різниця?» Відполімо: різниця дуже велика. Пересуваються, вживають їжу, сплять всі живі істоти на Землі, але вони не можуть називатися людьми. Від тварин нас відрізняють не лише анатомічні ознаки, навіть не розвинений інтелект. Нас відрізняє людяність.
  Для того, щоб вважати себе людяними, ми повинні бути добрими, чесними, справедливими. Однак головне — любов до ближнього свого. Всі ми чули, що потрібно до інших ставитися так, як хотів би, щоб ставились до тебе. Це означає, що на жодну хвилину не можна забувати: поряд з тобою є люди, яким, можливо, потрібна допомога, потрібне співчуття. Хто знає, може, співчуття чекають саме від вас? І саме від вас сподіваються отримати необхідну допомогу? Подумайте, перш ніж відвертатися; ви теж бували у ситуаціях, коли добра порада, ласкавий погляд були так необхідні! Так чому ж багато хто з нас забуває про це?
  Розповідають, що іноді, коли на кішку нападають собаки, інші кішки починають захищати її, кидаючись у бій з суперником, набагато сильнішим від них. Слухаєш такі розповіді й дивуєшся: якщо навіть тварини захищають одна одну, то як же люди можуть лишатися байдужими до нещасть своїх .близьких? Однак не всі, далеко не всі. Знаємо випадки справжньої самопожертви, гідної звання "Людина". Це і герої війни, що йшли в атаку, перебували в нелюдських умовах для щастя майбутніх поколінь, і вірний друг, що ділиться останнім шматком хліба, ризикуючи залишитись голодним сам, і наша рідна матуся, яка ночами не спала, чекаючи нас із далекої поїздки, Хвилюючись за нашу долю. Не обов'язково шукати приклади істинної людяності у книжках, у розповідях, можна озирнутися довкола, придивитися до близьких, до друзів, зазирнути вглиб власної душі і зрозуміти, що справжній некорисливий подвиг в ім'я людяності тут, поруч з нами. Так давайте ж навчимося любити одне одного, поважати прагнення, думки й почуття людські, давайте віднині й назавжди за основу свого життя візьмемо правило діяти лише за законами честі, моралі — тими складовими, що і становлять основу того, що робить вас Людьми, — людяності.

  Оцени ответ
  • НЕ НАШЛИ ОТВЕТ?
  Если вас не устраивает ответ или его нет, то попробуйте воспользоваться поиском на сайте и найти похожие ответы по предмету школьной программы: обществознание.
  На сегодняшний день (19.04.2021) наш сайт содержит 88306 вопросов, по теме: обществознание. Возможно среди них вы найдете подходящий ответ на свой вопрос.

Последние опубликованные вопросы

Даю 70 баллов просто приведите несколько примеров к выражению: « Если сила плохих людей в том,что они вместе,то хорошим людям,чтобы стать силой ,надо сделать то же самое» P.S (примеры пж не из инте... объясните высказывание (развёрнуто на 10 предложений) " отдельный человек слаб как Робинзон: лишь в сообществе с другими он может сделать многое. " Согласны ли с высказыванием? ​ объясните высказывание ( развёрнуто на 10 предложений). " Не стоит ориентироваться на общественное мнение.это не маяк, а блуждающие огни" ​ ПОМОГИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА! объясните значения выражения "говорят мудрые" Человек не должен жаловаться на времена - из этого ничего не выходит. Время дурное: ну что ж, на то и человек,чтобы улучшить его решение как феномен культуры. Что такое феномен культуры. объясните как понимаете цитату ( развёрнутый ответ) :"последнее слово всегда остаётся за общественным мнением" ​ напишите мини эссе на тему :"творец книги - автор, творец её судьбы- общество" ​ что такое субъект и объект?​ 30 БАЛЛОВ!!! Очень СРОЧНО надо!!! Опишите развёрнуто целевую аудиторию художника-портретиста (чем больше - тем лучше), спасибо ​​ СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!!!!!! заполнить таблицу "типология обществ" тип общества : традиционное (аграрное, доиндустриальное), индустриальное, постиндустриальное (информационное) ; особеннос... Помогите пожалуйста. Отличия престижа от авторитета. Если волен в себе эссе