• 11 April 2013
  • Информатика
  • Автор: Црв8црк9ц3гок

  Назвіть причини греко-перських війн.Що допомогли грекам вийти переможцями з цих війн ?

  • 11 April 2013
  • Ответ оставил: maxmax1997

  1. Причини греко-перських війн

  У V ст. до н.е. настав період найвищого розквіту грецького світу. Але на початку століття грекам довелося зі зброєю в руках відстоювати свою свободу і незалежність у боротьбі з могутньою Перською державою, яка намагалася підкорити Елладу. Походи персів проти греків ми називаємогреко-перськими війнами (500-449 рр. до н.е.), хоча самі греки у ті часи їх називали мідійськими. Вони вважали, що мідійці, які раніше жили у Малій Азії і були підкорені персами, є один і той же народ, що і перси.

  Головними причинами війни були:

  -                     намагання володарів Персії підкорити грецькі поліси Балканського півострова;

  -                     опір грецьких полісів на Іонійському узбережжі Малої Азії загарбницькій політиці Персії. 

  2. Похід Дарія І проти скіфів

  Перед тим, як здійснити похід проти греків, перський цар Дарій І вирішив здійснити похід проти скіфів, що жили у Причорноморських степах. Цим походом Дарій І намагався вирішити два завдання: по-перше, покарати скіфів, за їх набіги, що вони здійснювали в азійські володіння персів, а, по-друге, забезпечити тил у майбутній війні з греками.

  У 513 р. до н.е. велике перське військо, через збудовані грецькими майстрами мости через протоку Босфор і річку Дунай (Істр) вступило у межі Великої Скіфії. Охорону мостів перський цар доручив своїм союзникам грецьким правителям-тиранам іонійських міст. Два місяці тривав похід персів у глиб степів. Весь час перси без успіху переслідували невловимих кочовиків, які на шляху персів спалювали пасовища і засипали колодязі. Крім того скіфи вчиняли стрімкі набіги на перське військо, осипаючи йог стрілами, завдаючи значних втрат. Скіфські царі прислали Дарію багатозначні дари: мишу, жабу і п’ять стріл. Це послання означало: „Якщо Ви, перси, як птиці не полетите в небо, або як миші не зариєтеся в землю, або як жаби не поскачете у болото, то не вернетеся назад, бо будете вражені стрілами”.

  Тим часом один з правителів міста Херсонес Мільтіад підмовляв своїх колег тиранів, що охороняли мости,  зруйнувати їх, щоб перське військо не змогло повернутися. Проте ті не послухалися Мільтіада, боячись за своє майбутнє. Коли знекровлене і знесилене, з великими втратами перське військо разом з Дарієм повернулося з безрезультатного походу, Дарію донесли про заклики Мільтіада. Мільдіад зрозумів, що йому не поздоровиться, тікає на свою батьківщину в Афіни, а Дарій з тих часів став вважати афінян своїми головними ворогами.

   

  Оцени ответ
  • НЕ НАШЛИ ОТВЕТ?
  Если вас не устраивает ответ или его нет, то попробуйте воспользоваться поиском на сайте и найти похожие ответы по предмету школьной программы: информатика.
  На сегодняшний день (24.09.2020) наш сайт содержит 26018 вопросов, по теме: информатика. Возможно среди них вы найдете подходящий ответ на свой вопрос.

Последние опубликованные вопросы

Сколько единиц содержится в двоичной записи результата выражения? Желательно с решением. Помогите решить с обьяснениями плиз Графическая форма представления информации (МНОЖЕСТВЕННОЕ ЧИСЛО) гнедая это какая ? помагите задали на завтра а я ответа не знаю . Как превратить слово шаг вмиг за восемь превращений меняя. 1 букву за 1 превращение. превратите слово миг в век за восемь превращений. Даны два сосуда.Один сосуд с вместимостью 8 литров,а другой с 3-мя литрами.Нам нужно набрать 7 литров воды.Алгоритм выполнение этой задачи нужен Какое количество информации получит первый игрок после первого хода второго игрока в игре крестики-нолики,на поле 3x3? Дам не мало баллов за ответ!!!!!!!!!!! ЕщеДам не мало баллов за ответ!!!!!!!!!!!Еще раз обращусь к информатикам!)))1.Какое количество информации получит Миша после броска кубика с 16 гранями?а) 4 б... Игры, в которой фигуры перемещаются по клеткам с координатами. 7 букв... какие преимущества имеют машинно-независимые языки программирования перед машинно-зависимыми языками? Шифр Цезаря-один из самых простых и известных методов шифрования,в котором каждый символ в тексте заменяется символом,находящимся на некотором постоянном числе позиций левее или правее него в алфав...